Zgodnie z tradycją „koniarzy” uczniowie naszego Technikum Hodowli Koni obchodzili Dzień
Św. Huberta- patrona jeźdźców. Obchody tego szczególnego dnia rozpoczęło poszukiwanie lisiej kity ukrytej w pobliskim lesie. Ogon schowała uczennica klasy IV ,Liliana Pawlak, która w ubiegłym roku kitę znalazła. Tym razem najbystrzejsze oko miała uczennica klasy II Katarzyna Szymańska. Udekorowana pamiątkowym flos „wygalopowała” rundę honorową.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzi. 11:11, w ramach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Dodatkowo uczniowie Prywatnego Zespołu Szkół wykonali kotyliony, gazetki oraz życzenia w formie plakatu poświęcone Dniu Niepodległości.
Akcja „Rekord dla Niepodległej” została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W tym roku ponownie mieliśmy możliwość uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez WSB w Poznaniu. Wykładowcy gościli w naszej szkole. CV i rozmowa rekrutacyjna, cyberprzemoc, wystąpienia publiczne to główne tematy poruszane w tym dniu. Mogliśmy się również zapoznać z nowymi zawodami przyszłości.

Ostatniego dnia października, czyli w środę grupa chętnych uczniów klas mundurowych naszego LO przebywała na strzelnicy czarnkowskiego Bractwa Kurkowego w Sarbce. Korzystając z pięknej, słonecznej, ale jednocześnie rześkiej pogody, mieli tam okazję sprawdzić co zostało z nabytych w roku ubiegłym oraz latach poprzednich umiejętności w zakresie zasad posługiwania się bronią palną oraz strzelania. Do dyspozycji mieli zarówno broń długą w postaci karabinków KBKS, jak i krótką w postaci pistoletu, a nawet znalazł się rewolwer.

Tak jak w latach poprzednich zaangażowaliśmy się w zbieranie karmy dla naszych ukochanych zwierzaków. Udało się zebrać 80 kilo karmy.

Mamy wyniki konkursu na najpiękniejszą dynię

Jak zawsze wygrał Stanisław Mądrawski wspólnie (w tym roku) z Martyną Lis.