Niemalże w każdym kraju świata istnieje tradycja wyplatania koszy. W naszym kraju najpopularniejszym surowcem plecionkarskim jest wiklina – czyli młode pędy kilku gatunków wierzb rosnących w Polsce.
W dniu 12 kwietnia szkolny internat zamienił się w warsztat plecionkarski.

IX Powiatowy Konkurs Układania Stroików Wielkanocnych w Trzciance już za nami. Jak zawsze nasza reprezentacja wywalczyła kilka dyplomów 😎🤩😎. Tak więc:
I miejsce: D. Mularski 🤩
III miejsce: J. Mazur 🤩
Wyróżnienie: J. Dubiak 😍

Zastanawiasz się nad swoją zawodową przyszłością? Szukasz pracy ciekawej i satysfakcjonującej? Pomyśl o służbie w Policji!

Zadzwoń pod numer infolinii 19 997 lub skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji!

DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

W dniach 29-30 marca w Trzcianeckiej firmie Joskin zorganizowano dni otwarte. Była możliwość zwiedzenia fabryki i prześledzenia całego procesu produkcyjnego, co było niezmiernie interesujące i pouczające dla uczniów naszych szkół rolniczych. Firma zorganizowała wiele atrakcji. Uczniowie spożywali smaczne posiłki i otrzymali firmowe gadżety.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile już po raz trzynasty organizuje Festiwal Nauki w Pile. Od 2007 roku ich celem jest prezentowanie osiągnięć naukowych i promocja interesujących zagadnień społeczno-kulturalnych, a także spotkań z autorytetami świata nauki i kultury, takimi jak: profesor Jan Miodek, Bogusław Wołoszański, Michał Ogórek, Leszek Mazan i Mariusz Szczygieł oraz z przedstawicielami wielkich podróżników polskich, wśród nich z kapitanem Krzysztofem Baranowskim.