W dniu 22 listopada uczniowie klasy I LO o profilu policyjno-wojskowym naszej szkoły w ramach umowy partnerskiej z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu złożyli swoją pierwszą wizytę w lokalnej jednostce Policji, czyli w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie.
W trakcie trwającego przeszło dwie godziny pobytu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z szeregiem aspektów służby technika kryminalistyki, spotkali się na krótkiej rozmowie z Komendantem jednostki, w dużym skrócie zapoznali się z funkcjonowaniem stanowiska dyżurnego KPP oraz znajdującym się tam sprzętem używanym do codziennej policyjnej służby.

Odwiedzili również poszczególne wydziały Komendy, których naczelnicy krótko scharakteryzowali ich specyfikę oraz wykonywane zadania.
Kolejnym etapem wizyty było zawiedzenie tzw. „niebieskiego pokoju”, a następnie budzących pewien dreszcz emocji pomieszczeń dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych celem wytrzeźwienia, popularnie zwanych aresztem.
Najdłużej jednak trwało spotkanie, w czasie którego Pani sierż. Ilona Kołodeńska przybliżyła młodzieży zadania wykonywane przez policjanta w służbie przygotowawczej, a także przedstawiła kwestie związane z rekrutacją do służby w Policji i własne wrażenia z przebiegu szkolenia podstawowego. W jego trakcie uczniowie mieli szereg pytań, na które uzyskali rzetelne odpowiedzi.
Wszystkim policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, którzy poświęcili dla naszych uczniów swój czas serdecznie dziękujemy.