W dniach 16 – 17 kwietnia czteroosobowa reprezentacja klas mundurowych PZS w Czarnkowie przebywała w Szkole Policji w Pile, gdzie brała udział w finałowych zmaganiach X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, w którym głównym trofeum był puchar Komendanta Głównego Policji dla najlepszej klasy policyjnej 2018 r.
Ponieważ w finale mogły wziąć udział reprezentacje tylko 25 szkół, a chętnych było znacznie więcej, wyłoniono je w drodze eliminacji, które w pierwszym tygodniu marca odbyły się w Szkole Policji w Pile,

Szkole Policji w Katowicach oraz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Wśród zakwalifikowanych do finału szkół znalazła się również, zresztą już po raz siódmy reprezentacja naszej szkoły.
Tegoroczny Turniej był jubileuszowy, a w związku z tym miał wyjątkową oprawę oraz towarzyszyło mu duże zainteresowanie mediów. Honorowy patronat objął nad nim Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast patronat medialny między innymi Polskie Radio Trójka, Polskie Radio Merkury oraz Telewizja TVP INFO.
Od samego początku organizatorzy apelowali również do towarzyszących zawodnikom kierowników drużyn o tonowanie emocji oraz starania by finał Turnieju nie był wyłącznie bezwzględną walką o punkty, a bardziej radosnym spotkaniem i integracją młodzieży z różnych stron kraju, którą łączą wspólne zainteresowania oraz pasja.
Podczas turniejowych zmagań uczestnicy rozegrali cztery konkurencje:
 test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy;
 test umiejętności strzeleckich;
 test sprawności fizycznej (tor przeszkód);
 testowy sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.
Reprezentacja naszej szkoły, w której były również dwie debiutantki z klasy I LO, od początku podjęła wyrównaną rywalizację z innymi reprezentacjami, czego przykładem było chociażby zdobycie kompletu punktów w praktycznym teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz udział w dogrywkach o czołowe miejsca w tej konkurencji. Dał jednak o sobie znać również stres związany z rywalizacją, przez co wyniki uzyskane przez poszczególnych reprezentantów nieco odbiegały od prezentowanych w czasie przygotowań.
Wieczorem pierwszego dniu Turnieju jego uczestnicy w ramach jubileuszu oraz obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej obejrzała spektakl „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej Komendy Głównej Policji oraz wysłuchała koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Wraz młodzieżą na widowni zasiedli również zaproszeni parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz komendanci okolicznych komend powiatowych Policji.
Kolejnego dnia Turnieju rozgrana została ostatnia jego konkurencja – ogólny test wiedzy o Policji i nastąpiło oczekiwanie na ostateczne sumowanie punktów w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikacji generalnej.
Ostatecznie nasi uczniowie nie zajęli żadnych miejsc na tak zwanym „pudle”, jednak z satysfakcją można stwierdzić, że nie byli na samym końcu. Nadto nasze debiutantki miały okazję poznać smak atmosfery prawdziwej rywalizacji oraz związanej z nią adrenaliny. W końcu turniej miał rangę ogólnopolską, a pomimo starań o tonowanie emocji były one jednak naprawdę duże.