W dniu 22 listopada uczniowie kl. II LO naszej szkoły odwiedzili Szkołę Policji w Pile. W trakcie pobytu zajął się nimi osobiście kierownik Sekcji Prezydialnej, Pan podinsp. Jacek Słoński, który pokrótce przedstawił historię szkoły oraz związane z jej obiektem ciekawostki, a następnie oprowadził po szkole.
Uczniowie zapoznali się z organizacją, przeznaczeniem oraz zasadami funkcjonowania Szkoły Policji w Pile, której głównym zadaniem jest specjalistyczne kształcenie policjantów służby kryminalnej. Odwiedzili również najciekawsze miejsca w szkole, takie jak strzelnica, aula, galeria im. Anny Fons,

sala wykładowa do nauki I pomocy przedmedycznej, zaplecze konferencyjne, obiekty sportowe szkoły, czy sala do symulacyjnych zajęć z zakresu przeszukiwania pojazdów. Odwiedzili nadto oraz zapoznali się z historią znajdującego się na terenie szkoły miejsca pamięci zamordowanych przez nazistów pilskich Żydów.
Należy dodać, że zwiedzanie odbywało się „na gorąco”, co oznacza, że w części sal trwały zajęcia dydaktyczne. Wykluczone było ich fotografowania, gdyż uczestniczyli w nich również policjanci ze służb operacyjnych, których wizerunek z uwagi na dobro służby jest chroniony.
Po opuszczeniu obiektu szkoły nastąpiła jedna z nieodłącznych części każdej wycieczki, czyli posiłek w restauracji McDonald's, a następnie grupa przemieściła się na obiekty Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza”. Tam po wcześniejszych przygodach z bronią „cięższego” kalibru mogli sprawdzić swoje umiejętności na niby zwykłej, ale jednak na swój sposób niezwykłej, bo elektronicznej strzelnicy z broni pneumatycznej. Oczywiście nikogo nie zmuszano i strzelali wyłącznie chętni. Wyniki były zróżnicowane, ale generalnie nie było czego się wstydzić. Uczniowie, którzy już wcześniej się wyróżniali utrzymali formę…
Po zakończeniu strzelania wszystkich wpakowano do autokaru i nastąpił powrót do domu, czyli do Czarnkowa. Uczniowie wrócili cali, zdrowi i raczej w większości zadowoleni.