III klasa technikum hodowli koni wraz z p. Ewą Rajczakowską w ramach zajęć praktycznych odbyła wycieczkę zawodową do Żurawi i Turzyna. Pierwszym odwiedzanym obiektem była Wytwórnia Pasz „ Morawski”, w której 80% produkcji to pasze dla koni o nazwie „SUKCES”. Sam właściciel firmy pan Andrzej Morawski oprowadził grupę po hali produkcyjnej dokładnie objaśniając procesy tworzenia karmy oraz kontroli jakości i zawartości składników pokarmowych.

Po wizycie w przetwórni klasa udała się do Turzyna, do stajni sportowej pani Zosi i Krzysztofa Połczyńskich. Pani Zosia pokazała uczniom swój piękny i doskonale wyposażony ośrodek jeździecki.
Wszystkie obiekty pozwoliły uczniom nabyć nowych wiadomości i poznać nowe miejsca związane jeździectwem oraz końmi. Warto podkreślić,że do stajni w Turzynie co roku nasi uczniowie jeżdżą na praktyki zawodowe, z których wracają bardzo zadowoleni.

inż. Ewa Rajczakowska