Jak zawsze w naszej szkole "Dzień bez telefonu" to super zorganizowana impreza🥰. 6 grudnia to oczywiście Mikołajki i tego dnia trudno obejść się bez Mikołaja🙂. Uczniowie na ostatnich lekcjach grają w gry i tworzą dekoracje mikołajkowe oraz Kalendarz adwentowy. Ten wspaniały czas jednoczy nas i integruje, a gry rozwijają. Możemy doświadczyć czasu bez używania telefonu i zaobserwować, że da się funkcjonować bez smartfona.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły jadą do Poznania na znane wszystkim zawody czyli Cavaliadę. To wielkie wydarzenie w świecie jeździeckim. Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, Halowy Puchar Polski w WKKW, powożenie i ujeżdżenie. Oprócz tego odbywają się tam targi jeździeckie czyli okazja na zakup oraz poznanie nowinek dotyczących sprzętu jeździeckiego.
Od wczesnych godzin przed południem aż do 21.30 uczniowie dopingowali polskich zawodników.

29 listopada w ramach akcji Nie Bądź Żyła Oddaj Krew Zostań Dawca Szpiku odbył się I Pokaz Mody Eco. Nie zabrakło wśród uczestników reprezentacji naszej szkoły. Piękne stroje wykonane przez Paulinę Naruszewicz i Adę Skrzetuszewską prezentowały: Dominika Cierpicka, Monika Zawieja i Paulina Naruszewicz. Kreacje wykonane z surowców wtórnych były niezwykłe, wręcz bajkowe, a dziewczyny prezentowały się w nich niczym modelki z paryskich salonów mody.

W czwartek 21.11. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć już kolejny raz w tak wspaniale zorganizowanym festiwalu. Pierwszy raz zgłosiło się tak wielu uczestników, a poziom muzyczny mógł zwalić z nóg niejednego amatora. Festiwal obejmował wiekowo wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz szkoły średnie. Prywatny Zespól Szkół w Czarnkowie reprezentowała uczennica klasy I technikum Aleksandra Skibińska. Ola trochę z dystansem podeszła do swojego wykonania, a okazało się, że została nagrodzona, za najlepszą interpretację piosenki "Dziewczyna z granatem".

Ten dzień to szczególne wydarzenie w naszej szkole. Uczniowie propagując zdrowy tryb życia przygotowywali potrawy zgodnie z zaleceniami autorytetów zajmujących się zdrowiem. Oprócz sztuki kulinarnej na najwyższym poziomie, mogliśmy wziąć udział w konkursie "Na drzewo 3D", "Jestem sercem" oraz dobrze się bawić poznając tajniki zdrowego trybu życia.

W piątek 15.11.2019 r. uczniowie klasy II technikum odwiedzili firmę Kadpol w Gnieźnie. Jest to firma rodzinna, która przez cały rok produkuje ręcznie bombki. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania fabryki i krok po kroku mogliśmy zobaczyć jak powstają małe szklane dzieła sztuki. Po zwiedzaniu mieliśmy czas na zakupy w sklepiku.