Ostatnia klasa szkoły średniej to zdecydowanie jeden z najważniejszych momentów w edukacji dla każdego z nas. To właśnie wtedy podejmowane są najważniejsze decyzje na temat przyszłości. Zanim jednak dostaną się na studia, muszą podejść do egzaminów maturalnych, od których sporo zależy. Aby móc się do nich odpowiednio przygotować, maturzyści kończą rok szkolny nieco wcześniej, od pozostałych uczniów. Jak zawsze pożegnanie w Prywatnym Zespole Szkół w Czarnkowie było bardzo emocjonujące. Uczniowie i nauczyciele nie kryli wzruszenia w tym tak ważnym dla nich dniu.

Dnia 27.04.2022 r. w Naszej szkole odbył się jubileuszowy XV Dzień Konia. Jest to święto wszystkich uczniów tej szkoły, bo wtedy też uczniowie liceum mają okazję zaprezentować musztrę pod okiem emerytowanego policjanta p. Zygmunta Hołowko.
Nasze święto rozpoczęło się konkursem skoków przez przeszkody, był to konkurs dokładności z trafieniem w normę czasu. Uczniów przygotowywał nasz trener p. Mariusz Jasiak.

Niech te święta będą pełne nadziei i wiary...

Zapraszamy na SZKOLNE OBCHODY DNIA KONIA

W dniach 14 i 15 marca odbył się w Naszej szkole kurs masażu i dopasowania siodeł. Specjalnie na Nasze zaproszenie przybyła do nas Pani Dominika Pawlak, która pracuje w Equi Vet Serwis Dr Macieja Przewoźnego i jest tam zoofizjoterapeutą.
Pierwszego dnia uczniowie przypomnieli sobie podstawy anatomii, która jest niezbędna w pracy fizjoterapeuty. Następnie poznali teorię manualnej oceny konia - czyli sposób w jaki wykrywamy miejsca problemowe u koni, omawialiśmy reakcje konia na badanie oraz masaż.

Ranking Perspektyw 2022 - Brązowa Tarcza dla Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie!
Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie to mała szkoła z ponad 25-letnią tradycją kształcąca w zawodach technik hodowca koni i technik rolnik. Dzięki kameralności placówki i panującej w niej rodzinnej atmosferze jesteśmy w stanie zapewnić uczniom dogodne warunki do rozwoju pasji i zdobycia upragnionego zawodu. Przy ogromnym zaangażowaniu w proces dydaktyczny kadry pedagogicznej,