Publikujemy dla WAS link do dokumentu odnośnie próbnej matury. ZAPOZNAJCIE SIĘ!!!

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu maturalnego.

Publikujemy PORADNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ.
Zamieszczone są w nim również porady dla ucznia i rodzica.
Zapraszamy do zapoznania się.

Przerwa w prowadzeniu zajęć w placówkach nie jest czasem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Mając na celu niezakłócenie procesu kształcenia, zgonie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej wprowadzamy metody i techniki kształcenia na odległość.
Publikujemy również adresy stron internetowych pomocnych w zdalnym procesie kształcenia.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Walentynki, czyli święto zakochanych, należy do najpopularniejszych wydarzeń w roku obchodzonych niemalże na całym świecie.Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie wierszy. Uczniowie Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie zawsze własnoręcznie tworzą kartki walentynkowe i obdarowują nimi swoich wybrańców.

Tradycją każdej szkoły średniej jest bal studniówkowy. Młodzi ludzie świętują przysłowiowe 100 dni, które pozostały im do egzaminów maturalnych. Jest to także okazja do podziękowania nauczycielom, dyrekcji i rodzicom za wspólnie spędzone lata. Ale także okazja do wspólnej zabawy, integracji i chwila wytchnienia w maratonie przygotowań do majowej batalii. 24 stycznia 2020 młodzież Prywatnego Zespołu Szkół w restauracji Cegielnia w Brzeźnie celebrowała swoje "100 dni."