Do wynajęcia pokoje w Czarnkowie z łazienkami.

Obok sklep znanej sieci, stacja benzynowa i basen odkryty.

Goraj to przepiękna miejscowość, skrywająca wiele zabytkowych miejsc i urokliwych zakątków. Zgłębić je postanowili uczniowie klas III - THK i TR. 13 czerwca zwiedzili Zamek - Goraj oraz odwiedzili Centrum Promocji Lasów Państwowych. Finałem wyjazdu było ognisko i przepyszny kapuśniak

Niski poziom czytelnictwa to plaga współczesności. Nie czytają dorośli, a statystyki podnoszą przede wszystkim uczniowie, którzy (też z reguły czytają, bo... muszą). Akcja JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM kierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi. Ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się nie tylko z obowiązkiem szkolnym, ale przede wszystkim z przyjemnością, czasem wolnym czy rozrywką.

W dniach 27 – 28 maja chętni uczniowie klasy II LO naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych organizowanych przez KWP w Poznaniu na terenie Klubu Żeglarskiego KS Navigare w Kiekrzu.
Na całe szczęście w ciągu pierwszego, najbardziej intensywnego dnia zajęć dopisała pogoda i można było bez większego narażania swojego zdrowia się spocić, zmoczyć i zmęczyć.

W piątek 17 maja w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na miejscu pojawiło się łącznie ok. 2 tysięcy zwierząt reprezentujących 160 ras. W pięciu pawilonach i na placu Marka można podziwiać 180 sztuk bydła mlecznego, 80 sztuk bydła mięsnego, 160 owiec i kóz, 500 królików, 150 szynszyli. Są też kury, kaczki, indyki, gęsi czy przepiórki, a nawet ślimaki winniczki czy pisklęta strusi.

27 kwietnia w szkolnej stajni w Dębe odbył się Dzień Konia oraz drzwi otwarte Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. W tym roku nietypowo imprezę tę zorganizowano w sobotę.
Uczniowie Technikum Hodowli Koni przed liczną publicznością prezentowali swoje umiejętności jeździeckie. Odbyły się 3 konkursy wewnątrzszkolne. Szkolni i jeźdźcy w większości na koniach własności szkoły skakali przez przeszkody oraz wykonywali czworobok ujeżdżeniowy.