W tym roku mogliśmy spotkać się w pełnym gronie i godnie uczcić ten dzień, w którym chyba każdy nauczyciel się uśmiecha. Tak wspaniałego apelu nie było od kilku lat. Od początku bardzo nastrojowo, wręcz nostalgicznie. Uczniowie podkreślali w swoim przekazie artystycznym wagę zawodu nauczyciela. Rewelacyjnym wystąpieniem zaszczyciła nas także grupa taneczna z Trzcianki reprezentująca Gocek Dance Studio. Pani Dyrektor Agnieszka Radomska wygłosiła przemówienie dziękując za ogromne zaangażowanie, pomimo tak trudnych czasów, wszystkim pracownikom szkoły.

Młodzież wręczyła nauczycielom medale oraz wychowawcom „słodkie plakaty”. W imieniu wszystkich nauczycieli chciałbym podziewać również uczniom za tak miłe słowa i uznanie. Występy artystyczne towarzyszyły nam do końca, pokaz tańca mażoretkowego w wykonaniu naszej uczennicy z klasy I THK dopełnił uroczystość.
Wisienką na torcie tego dnia była projekcja filmu „Mistrz”. Akcja filmu „Mistrz” inspirowanego historią pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.