Dnia 16.12.2021 (czwartek) uczniowie klas Technikum Hodowli Koni wybrali się na największe wydarzenie jeździeckie w Polsce- CAVALIADE w Poznaniu. To jedyne zawody w kraju, na których można zobaczyć 4 dyscypliny jeździeckie podczas jednej imprezy. A ponadto Cavaliada to cykl halowych zawodów jeździeckich zautoryzowanych przez FEI- czyli Międzynarodową Federację Jeździecką.

Właśnie w czwartek Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w tych zawodach, gdzie oglądaliśmy konkurencje skoków przez przeszkody w różnych formułach:

-konkurs skoków przez przeszkody średniej rundy o wysokości przeszkód 140 cm
-konkurs skoków dużej rundy czyli przeszkody o wysokości 145 cm
oraz najbardziej wyczekiwany konkurs- Powożenie Zaprzęgami Czterokonnymi, któy wywołał u Nas sporo emocji.

Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tego typu wyjazdach, a swoją pasją zarażają nawet kolegów z Technikum Rolniczego