Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze - spotkanie przy grach planszowych to idealna okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi. Dlatego 10.10 z wielką chęcią włączyliśmy się do akcji „Cała Polska gra w planszówki”. O godzinie 10:10 wszyscy uczniowie PZS zasiedli do gry.
Z tej okazji nauczyciel języka polskiego zaprosił uczniów do udziału w szkolnym konkursie „Planszówka z lekturą w tle”. Wpłynęło wiele ciekawych prac. Ale należało dokonać wyboru. I miejsce zajęły Małgorzata Sówka i Wiktoria Łątka z grą do lektury „Balladyna”, II miejsce przypadło w udziale Dominice Gularczyk i Zuzannnie Fręśko (różne teksty literackie) , a trzecie Martynie Brechun („Nie – Boska komedia”). Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.