W dniach 14 i 15 marca odbył się w Naszej szkole kurs masażu i dopasowania siodeł. Specjalnie na Nasze zaproszenie przybyła do nas Pani Dominika Pawlak, która pracuje w Equi Vet Serwis Dr Macieja Przewoźnego i jest tam zoofizjoterapeutą.
Pierwszego dnia uczniowie przypomnieli sobie podstawy anatomii, która jest niezbędna w pracy fizjoterapeuty. Następnie poznali teorię manualnej oceny konia - czyli sposób w jaki wykrywamy miejsca problemowe u koni, omawialiśmy reakcje konia na badanie oraz masaż. Wspomnieliśmy również o ważnych aspektach biomechaniki konia- bo bez znajomości tych zagadnień nie sposób pracować z koniem odpowiedzialnie. Po zapoznaniu się z teorią wykorzystywaliśmy wiedzę w praktyce na szkolnych koniach.
Drugi dzień rozpoczęliśmy również teorią z zakresu masażu klasycznego, a także przeciwwskazań do masażu, dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dopasować siodło i na jakie elementy w anatomii konia powinniśmy zwracać uwagę przystępując do tej czynności. Poznaliśmy podstawowe chwyty wykorzystywane w masażu klasycznym, które najpierw próbowaliśmy na sobie. Następnie przeszliśmy do praktyki na koniach.
Dwudniowy kurs zakończono wręczeniem certyfikatów, dla uczestników kursu.