Otrzęsiny pierwszoklasistów to stary i ważny uczniowski obyczaj. Wierni tradycji przeprowadziliśmy ten obrzęd w naszej szkole. Scenariuszem i realizacją zajęła się przewodnicząca samorządu uczniowskiego z wsparciem kolegów i koleżanek z klasy 3 LO. Przed uczniami klas pierwszych postawiono liczne wyzwania. Podzielono klasę na grupy i przydzielono liczne wyzwania. Konkurencji było nie mało: odśpiewanie piosenki, narysowanie portretu krowy, udział w familiadzie i rozwiązywanie krzyżówki a to wszystko odbyło się w familijnej atmosferze fair play.

Na koniec uczniowie wraz z wychowawczyniami odczytali przysięgi i zostały nagrodzone wszystkie drużyny. Po poczęstunku wszyscy w radosnych nastrojach rozeszli się do sal lekcyjnych.