Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 już za nami. Jak zawsze tęskniliśmy za szkołą nie mogąc się doczekać powrotu i ponownego spotkania z przyjaciółmi po przerwie wakacyjnej. Uroczystość zaplanowano na godzinę 9:00. Młodzież zgromadziła się przed salą dużo wcześniej. Widać było uśmiech na twarzach i wyczuwało się rozluźnioną atmosferę. 9:00 – czas start.

Jak zawsze na naszej wrześniowych uroczystości nawiązujemy do 1 września 1939 r. Wtedy to wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Uczniowie mogli oglądnąć prezentacje multimedialne upamiętniające to wydarzenie i również oddające hołd walczącym za Polskę.
Ten rok to czas szczególny dla Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Właśnie minęło 20 lat istnienia szkoły. Nie mogliśmy pozostawić tak ważnego dla nas wydarzenia bez echa. Przygotowaliśmy z tej okazji wystąpienie połączone z prezentacją multimedialną w formie Teleexpresu . Ale zaraz! Przecież wcześniej było powitanie naszych nowych uczniów klas pierwszych . To właśnie z myślą o nich angażujemy się w uroczystość, żeby mogli poznać naszą społeczność i ogromną gościnność już od pierwszego dnia pobytu w Prywatnym Zespole Szkół. Tak więc witamy was raz jeszcze, życząc samych sukcesów i zadowolenia z nauki. Pierwszoklasistów przywitali starsi koledzy wystąpieniem artystycznym połączonym z wyświetlaniem motta na każdy miesiąc. Nie zabrakło też przemówienia Pani Dyrektor Agnieszki Radomskiej, która oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny. Ale co było potem?
Po obejrzeniu wszystkich wystąpień artystycznych udaliśmy się do budynku szkoły. Zaskoczeniem dla wszystkich był ogromny tort z okazji 20-lecia Prywatnego Zespołu Szkół i urządzona w szwedzkim stylu nowa świetlica. Tak wielkiej radości dawno nie widziałem na twarzach naszych uczniów. Jedni jedli przepyszny tort, inni oglądali kroniki szkoły. Znowu radość, konwersacje i wymiana poglądów. Nareszcie szkoła tętni życiem.
R. F.