Choć do maja i zmagań egzaminacyjnych jeszcze daleko, to przed uczniami klas kończących wrzesień stawia trudne decyzje. Należy podjąć np. tę o wyborze kierunku studiów, a co za tym idzie także poznać warunki rekrutacji i dostosować do nich swoje przygotowania do egzaminów maturalnych. Pomocą w tych niełatwych wyborach służy inicjatywa odbywające się od wielu lat na poznańskiej politechnice- Salon Maturzystów Perspektywy.

Podczas wizyty w murach uczelni można zapoznać się z ofertą polskich uczelni wyższych, a także wysłuchać wykładów na temat poszczególnych przedmiotów maturalnych prowadzonych przez pracowników OKE. Dlatego 24 września udaliśmy się tam i my - młodzież klas III LO, IV THK i TR wraz z wychowawcami. Zdobyliśmy garść cennych informacji, a potem... Potem poszaleliśmy na trampolinach Jump Areny. Był to ciekawy dzień i chwila ucieczki przed szkolną rzeczywistością.