Początek nowego roku szkolnego, to nie tylko powrót do szkoły, ale czas gdy do naszej szkoły przychodzą nowi uczniowie, uczniowie klas pierwszych. Współpracując z Nadleśnictwem Sarbia, wspólnie zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne, którego zwieńczeniem było pasowanie na ucznia Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Zabawę integracyjną rozpoczęliśmy od przejścia po ścieżce dydaktycznej, następnie mieliśmy możliwość zwiedzenia sali pamięci Nadleśnictwa Sarbia.

Po zwiedzeniu sali pamięci poszliśmy na prędzej przygotowane ognisko gdzie każdy z uczestników mógł samodzielnie upiec kiełbasę. Po krótkim posiłku nastąpiło pasowanie na ucznia Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie, a następnie zabawy integracyjne, przy których dobrze się bawiliśmy. Każdy z uśmiechem wspomina dziś tamten dzień.