W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę na międzynarodowe zawody CSI w Poznaniu. Wszystkim znana Cavaliada poznańska dostarczyła niebywałych emocji. Najpierw na parkurze odbywały się konkursy skoków przez przeszkody. Wśród zawodników z różnych krajów byli reprezentanci Polski, którym wszyscy dopingowali. Następnie odbył się konkurs czterokonnych zaprzęgów. Powożący przeprowadzali swoje zaprzęgi przez trudny tor przeszkód z niebywałą precyzją i szybkością. Kulminacją dnia była potęga skoku.

8 zawodników stanęło przed wyzwaniem skoczenia muru, który w kolejnych rozgrywkach był podwyższany. Zwyciężył polski zawodnik- Jacek Zagor pokonując mur o wysokości 2 metrów. Jak co roku uczestnictwo w tej jeździeckiej imprezie przyniosło mnóstwo wrażeń i wiedzy. Naszych dwóch uczniów uczestniczyło w wolontariacie na rzecz tego jeździeckiego przedsięwzięcia.

Wyjazd na poznańską Cavaliadę wpisany jest już na stałe w kalendarz wyjazdów uczniów naszej szkoły.

inż. Ewa Rajczakowska