W dniu 15 marca w Szkole Policji w Pile, w Szkole Policji w Katowicach i w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się eliminacje do IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Wśród uczniów 72 szkół z klasami mundurowymi z mniejszych i większych miejscowości naszego kraju uczestniczyli w nich także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przy Prywatnym Zespole Szkół w Czarnkowie.

Pod koniec miesiąca poznaliśmy wyniki i okazało się, że po raz kolejny jesteśmy w gronie 22 szkół, które obok trzech szkół – zwycięzców ubiegłorocznej edycji, weszły do tegorocznego finału. Przy czym nie było to wejście jakimś rozpaczliwym rzutem na taśmę, ale pewne – z czwartym wynikiem punktowym w rankingu szkół startujących w eliminacjach.

W tym miejscu gratulacje dla uczniów, którzy tego dokonali:

- Klaudii Cholewo z kl. I LO,

- Klaudii Duczmal z kl. III LO,

- Przemysława Cierpickiego z kl. III LO,

- Kacpra Czerwonki z kl. I LO.

W finałach Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych uczestniczymy nieprzerwanie od 2012 roku. Jak dotąd nasi uczniowie nie odnieśli tam spektakularnych sukcesów w postaci znalezienia się na tzw. „pudle”, ale za każdym razem udowadniają, że potrafią być równorzędnymi i liczącymi się przeciwnikami dla rywali z o wiele większych chociażby z racji położenia czy możliwości finansowych szkół. Zawsze wracali bez wstydu.

Obecnie przed nami przygotowania do finału, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 29 – 30 maja. Sympatyków PZS w Czarnkowie prosimy o trzymanie kciuków. To „pudło” przecież nie jest zaczarowane…