W dniu 27 września w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, które na długo zapada w pamięci każdego pierwszaka, czasem na całe życie. „Kotowanie”, czyli wprowadzenie do szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum to stary rytuał. Uczniowie otrzymali za zadanie przejście trasą tegorocznego Wielkopolskiego Questu o pięknym podtytule: Czarnków – perła nad Notecią.

Uczniowie zaopatrzyli się w szkic miasta wraz z wieloma wskazówkami umożliwiającymi przejście wyznaczonej trasy, odnalezienie wyznaczonych punktów, odgadnięcie haseł i rozwiązanie hasła głównego. U celu wędrówki czekał na nich skarb.
Zaczęliśmy od czarnkowskiego rynku. „Witaj wędrowcze w grodzie pradawnym, przygodę zaczynasz w miejscu paradnym. Siedzę tu sobie na Rynku w Czarnkowie, historię miasta Tobie opowiem”. Po tak obszernym wstępie i rozwiązaniu pierwszego hasła, ruszyliśmy w poszukiwaniu dalszych miejsc celem dokończenia Qestu. Zabawa była przednia . Zresztą, zobaczcie sami co uwieczniliśmy na naszych „rycinach”. R.F.