We wtorek 12 marca na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju odbył się XIX Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
Imprezę objął patronatem Rektor Uczelni Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, dzięki czemu zapewniona została pełna, maksymalnie zbliżona do realiów miejsca zdarzenia oprawa pozoracyjna, jak również kompetentni i bezstronni jurorzy z Panią Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile dr Kamilą Sadaj-Owczarek na czele.
W turnieju startowało dziewięć reprezentacji. Naszą Szkołę reprezentowały Natalia Sikora, Agata Skibińska oraz Zofia Wachowiak. Uczennice kl. I Technikum Hodowli Koni, absolutne debiutantki w tego rodzaju turniejach. Pomimo tego dziewczęta potrafiły pokonać stres oraz kompleksy nowicjusza. Zaprezentowały wiedzę oraz umiejętności na naprawdę wysokim poziomie i śmiało konkurowały z najlepszymi i starszymi od siebie. Zajęły przyzwoite miejsce w punktacji generalnej, a przynajmniej w dwóch konkurencjach znalazły się w ścisłej czołówce. Dziewczyny, przyszłe starty będą zapewne jeszcze lepsze. Dziękujemy!