21 listopada 2022 r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, niszczą, a nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Przesłanie akcji jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.
Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.

Nasza szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości.
Atrakcją naszego święta była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesyłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. Ponadto w klasach odbył się plebiscyt na najbardziej życzliwego nauczyciela szkoły. Młodzież miała bardzo trudny wybór bo grono życzliwych nauczycieli jest duże. Nagrodzeni zostali Pani Irmina Sieczka, Pan Piotr Lipski, Pan Rafał Fronczak, Pan Wiesław Natkaniec, Pan Mariusz Jasiak. Gratulujemy!

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w ich towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.
Koordynatorami akcji byli: