"Dziwny Rok"... oczami naszej uczennicy

Wielki Test Edukacyjny to współorganizator od ponad szesnastu lat największych w Polsce konkursów, testów i sprawdzianów edukacyjnych. Inicjatorzy chcą dać dzieciom szansę na rozwijanie swoich zainteresowań i wyrażenie samych siebie. Chcą by próby i osiągnięcia motywowały je do dalszego działania.

Edycja 2020/2021 Wielkiego Testu Edukacyjnego „ŚWIAT i JA” przebiegała pod hasłem:

„DZIWNY ROK”. Dlaczego? Nikt nie zaprzeczy, że rok 2020 był najdziwniejszy ze wszystkich w XXI wieku. Nasze życie codzienne, relacje z innymi, sposób spędzania czasu oraz nasze możliwości rozwoju bardzo się zmieniły. W jaki sposób ten rok wpłynął na Ciebie, Twoich bliskich i cały świat? Czy był to dla Ciebie czas stracony czy raczej czas większych możliwości? Jak wyglądało życie Twoje i innych w tych nietypowych czasach? Takie pytania postawiono przed uczestnikami konkursu . Można było wyrazić swoje przemyślenia słowami lub w formie plastycznej. Julia Rożek, uczennica klasy I technikum, stworzyła niezwykłą pracę , za pomocą której wyraziła specyfikę inności i dziwności minionego roku. Kreatywność i artystyczny aspekt zyskały uznanie jury w postaci przyznanego wyróżnienia.
Bardzo cieszy nas fakt, że młodzież naszej szkoły mimo trwającej pandemii, ogólnego zmęczenia sytuacją zdalnej pracy, ma siłę i chęci do aktywności w proponowanych inicjatywach. Julce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

kiss