W sobotę 19 października odbyła się wycieczka szkolna na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Cały autobus uczniów naszej szkoły miał okazję oglądać oraz dopingować konie rasy pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. Oglądanie koni na padoku było dla wszystkich bardzo emocjonującym doświadczeniem. To była już trzecia organizowana przez szkołę wycieczka na wrocławski tor. Uczestnicy jak zawsze wyjechali bardzo zadowoleni.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, zaczęto budować w 1905, a pierwsze wyścigi odbyły się 5 lipca 1907 i odbywają się do dziś (z przerwą w okresie 1943-1953). Projektantem kompleksu był R. Jürgens z Hamburga. Z tego okresu zachowały się drewniane kryte trybuny oraz tzw. pawilon herbaciany, oba z 1907.