W dni 20 marca 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Wiktoria Brodawka z kl. II THK, Aleksandra Fręśko z kl. II LO i Kacper Czerwonka z kl. III LO uczestniczyła w XV już edycji Powiatowego Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla szkół ponadgimnazjalnych.
W Turnieju brały udział drużyny z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

Młodzież najpierw pisała test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, a następnie każda z drużyn zmierzyła się z trzema „scenkami”, czyli inscenizacjami zdarzeń wymagających praktycznego udzielenia pomocy. Przyznać należy, że inscenizacje były wysoce realistyczne i w ich trakcie młodzi ludzie przekonali się na własnej skórze czym kończy się brak umiejętności opanowania emocji, co skutkowało koncentracją na widocznych obrażeniach z pominięciem tych, które powstają jako ich efekt somatyczny czy psychiczny, a nadto niedokładnym badaniem urazowym, czy też wywiadem ratowniczym Wielu z nich schodząc z „placu boju” nawet bez podpowiedzi już wiedziało, jakie popełnili błędy.
Rywalizacja była zacięta i na wysokim poziomie. Nasi reprezentanci nie zajęli wprawdzie żadnego z miejsc na podium, ale nie byli również ostatni. Błędy omówiono, a wnioski na przyszłość zostaną wyciągnięte.
Dziękujemy wskazanym na wstępie uczniom za czas, który poświęcili na przygotowanie oraz udział w Turnieju, gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za zdrową i przebiegającą w dobrej atmosferze rywalizację.