Reprezentacja uczniów klas mundurowych naszej szkoły po raz siódmy w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych

W dniu 7 marca reprezentacja licealnych klas mundurowych naszego Zespołu Szkół uczestniczyła w eliminacjach do kolejnego, jubileuszowego z racji X już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.

Polegały one na teście wiedzy o funkcjonowaniu tej służby oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym, który reprezentacje 68 zgłoszonych do eliminacji szkół z klasami mundurowymi z terenu całego kraju pisały jednocześnie w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zdaniem uczestników nie tylko z naszej, ale również innych szkół, test należał do trudnych.

W dniu 19 marca na stronie internetowej Szkoły Policji w Pile opublikowano wyniki… i ponownie jesteśmy w finale turnieju, do którego zakwalifikowaliśmy się na III miejscu w rankingu punktowym!

W tym miejscu można podkreślić, że po raz pierwszy nasza reprezentacja uczestniczyła w finale turnieju w roku szkolnym 2011/2012 i od tej pory żaden z nich nie odbył się bez obecności naszych uczniów.

Dziesiąty, jubileuszowy finał odbędzie się w dniach 16 – 17 kwietnia, a główne trofeum to puchar Komendanta Głównego Policji dla najlepszej klasy policyjnej w Polsce. Nie będzie to jednak takie proste, przed nami jest szybkie podejmowanie trudnych decyzji odnośnie składu reprezentacji finałowej oraz okres intensywnych przygotowań, ponieważ termin jest krótszy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Kto nas lubi, trzyma kciuki. Pozostali niech zamilczą. Trzeba było opanować całą masę wiedzy, a następnie potrafić ją wykorzystać w warunkach sporego stresu. Co będzie – zobaczymy.

Nasza reprezentacja w eliminacjach:

Aleksandra Fręśko z kl. I LO

Weronika Kotowska z kl. I LO

Klaudia Cholewo z kl. II LO

Kacper Czerwonka z kl. II LO

KOCHANI, DZIĘKUJMY !