Wolontariusze z Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie to wiedzą, dlatego w każdym roku szkolnym organizujemy zbiórkę pieniędzy, karmy lub koców dla piesków przebywających w schronisku.
A co na to nauka? Naukowcy z uniwersytetu w Japonii przeprowadzili setki badań, aby odpowiedzieć na powyższe pytanie. Pobrano krew od właścicieli i ich pupili, aby sprawdzić, co dzieje się w organizmie „zakochanego psa” oraz jego opiekuna. To, co odkryli jest zdumiewające. Mianowicie okazało się, że właściciel, patrząc w oczy ukochanego pupila, odczuwa taką samą silną więź, która towarzyszy matce i jej dziecku. Winna temu wszystkiemu jest oksytocyna – neuroprzekaźnik odpowiedzialny za związek emocjonalny, w tym takie uczucia, jak zaufanie, zazdrość, przywiązanie, uległość.
Może zdecydujesz się na pieska...