Dnia 27.04.2022 r. w Naszej szkole odbył się jubileuszowy XV Dzień Konia. Jest to święto wszystkich uczniów tej szkoły, bo wtedy też uczniowie liceum mają okazję zaprezentować musztrę pod okiem emerytowanego policjanta p. Zygmunta Hołowko.
Nasze święto rozpoczęło się konkursem skoków przez przeszkody, był to konkurs dokładności z trafieniem w normę czasu. Uczniów przygotowywał nasz trener p. Mariusz Jasiak. Pierwsze miejsce wywalczyła Maja Tomaszewska z klasy 3 THK na szkolnym wałachu Wadimie - przejechała ona parkur bezbłędnie i najbliżej ustalonej normy czasowej. Drugie miejsce przypadło uczennicy z 4 THK Monice Piątkowskiej na Wolterze. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Rybak na Jaskrze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe flots, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe.
Po emocjonującym konkursie skoków nie zwolniliśmy tempa, bo uczniowie w części artystycznej przedstawili różne dyscypliny jeździeckie wraz z opisem konkurencji i tak jako pierwsza Kamila Teśluk z 3 THK przedstawiła elementy ujeżdżenia i ubiór jeźdźca w tej dyscyplinie, następnie grupa dziewcząt z 2 THK w składzie Jagoda Wamberska (lonżująca), Julia Jaroń i Julia Rożek przybliżyły woltyżerkę zaskakując wszystkich swoimi umiejętnościami. Kolejna na ujeżdżalnię wjechała w dosiadzie stiplowym Katarzyna Kosowska przedstawiając dyscyplinę- wyścigi konne. A powożenie zaprezentował Krzysztof Rybak z 3 THK wraz ze swoim luzakiem Kacprem Mikołajczakiem, który był niezbędny w pokonywaniu trudnych zakrętów. Ostatnia zaprezentowała się Zuzanna Nowakowska z klasy 3 THK, która profesjonalnie zaprezentowała reining. Nad pokazem dyscyplin czuwała p. Marika Loręcka- Grzegorek. A prowadzące Oliwia Dolata i Amelia Dolata zaprosiły wszystkich gości na kolejne obchody Dnia Konia w przyszłym roku.