Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu czujemy się ważni i jesteśmy dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu całą klasą integrujemy się i chwilę zapominamy o problemach. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.

My ten dzień zaplanowaliśmy tak, aby ciekawie spędzić dwie godziny lekcyjne i wykorzystać je na wspólne celebrowanie. Tworzyliśmy papierowe maski w których robiliśmy sobie zdjęcia, dekorowaliśmy klasy i drzwi klasowe oraz wykonywaliśmy „Domek z piernika” z ekologicznych materiałów. Zgodnie z prośbą Samorządu Uczniowskiego, każdy uczeń w tym dniu miał coś w kolorze czerwonym (mikołajowym). Oczywiście nie zabrakło wizyty Św. Mikołaja który obdarował nas uśmiechem i cukierkiem. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał i do zobaczenia wkrótce – 24 grudnia.