Szkolenie z masażu koni oraz dopasowania siodła w naszej stajni

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w szkoleniu na temat masażu koni oraz oceny dopasowania siodła. Prowadzącym był pan Łukasz Kamiński, wykwalifikowany zoofizjoterapeuta i rehabilitant koni, właściciel firmy Equus Massage. Przeprowadził on dwudniowe szkolenie z zakresu anatomii koni, zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Uczniowie nakreślali położenie danych mięśni na ciele konia a po zgłębieniu tej wiedzy mogli wymasować rumaki.

Masaż koni w Polsce to dziedzina stosunkowo młoda ale prężnie rozwijająca się. Użytkowanie koni pod siodłem wymaga od tych zwierząt pracy wielu partii mięśni, które nie rzadko ulegają kontuzjom. Aby po przebytym urazie sprawnie przywrócić konia do pełni zdrowia, wiedza na temat fizjoterapii jest niezbędna dla hodowcy i jeźdźca. A dla uczniów naszej szkoły jest to możliwość dodatkowego kształcenia.
Po ukończeniu szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty. Byli bardzo zadowoleni i oczywiście bogatsi w wiedzę.
Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.
Inż. Ewa Rajczakowska