Halloween to zwyczaj, który do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, choć obchodzony jest także w krajach Ameryki Południowej. Głównym jego symbolem jest właśnie wydrążona dynia, a najbardziej popularną zabawą ta, polegająca na bieganiu dzieci od domu do domu i zbieranie cukierków. Kilkulatki często przebrane są za duchy, zombie, czarownice, różne potwory.
W Prywatnym Zespole Szkół w Czarnkowie celem poznania kultury krajów anglojęzycznych, zorganizowaliśmy wiele konkursów.

Wielkie wrażenie zrobili na wszystkich nauczyciele i uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na Najciekawszy strój halloweenowy. Pierwsze miejsce zajęła Pani Magda Wieczorek i uczennica Martyna Rdest. Nie sposób opisać tego co się u nas działo. Konkurs na najsłodszą dynię, Najstraszniejszego pracownika szkoły. Quiz dla osób chętnych na temat kultury krajów anglojęzycznych był dopełnieniem całego dnia. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na seans filmowy. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziliśmy i wszyscy dobrze się bawili.